Palubní deska z Felicie je poslední výměna, kterou jsem v interiéru provedl. Musím uznat, že po přečtení různých článků na internetu s touto tématikou jsem měl trochu strach, ale dnes už můžu potvrdit, že tato výměna není vůbec složitá. Nejtěžší je samozřejmě přepojení spínačů. Já osobně jsem zapojení spínačů světel a podobně zkoumal dva dny. A podařilo se. Celý problém je v tom, že u Felicie Jsou spínače zapojeny tak, aby svítili i při vypnutých světlech, pokud je spínač sepnut. Pokud se splete zapojení přívodu a odvodu, nebude svítit tlačítko správně, nebo při sepnutí zhasne. Já jsem samozřejmě, jako u všech podsvětlených prvků, vyměnil žárovičky uvnitř spínačů za červené LED diody. Uchycení palubní desky nebudu přesně popisovat, tohle se dá zjistit velice snadno. Rozvod vzduchu je prošroubován čtyřmi šrouby do motorového prostoru. Pojistková skříňka se dá uchytit i na novou palubku. Ovládání blinkrů a stěračů pod volantem zatím nemám vyměněno, ale schéma zde určitě bude.

 

Zapojení spínačů

 

Nevím jestli tyhle schémata budou odpovídat u všech Favoritů, hlavně si nejsem jist jestli budou sedět barvy drátů. Schémata jsou nakreslena tak, jak jsem je zapojil já. V mém případě zapojení fungují. Nejsem si jist jestli při použití v jiném voze nezpůsobí nějakou škodu. Proto upozorňuji, že do zapojování by se rozhodně neměl pouštět úplný amatér, ale rozhodně by chtělo před zapojením všechny kabely proměřit, jestli někde nezpůsobí zkrat. V mém případě došlo ke zkratu dvakrát, ale naštěstí to vždycky odnesla jen pojistka. Samozřejmě v žádném případě neručím za případné škody způsobené použitím těchto návodů.

 

Parkovací světla

 

Přívod znamená vodič na kterém je v klidové poloze spínače kladné napětí. + a – palubního osvětlení je důležité pouze pro ty, kteří jako já vyměnili žárovičky za LED diody. Při otočení pólů nebude spínač svítit. Pokud ponecháte stávající žárovičky je jedno kam který pól zapojíte. Předpokládám, že se vám jako mě nepodaří sehnat originální konektory na spínače, proto buďto vodiče na konektory připájejte nebo použijte konektory tzv. Fastony. Na schématech je vidět zapojení konektoru při pohledu ze spodu.

 

 

Potkávací světla

 

 

Vyhřívání zadního okna

 

 

Přední mlhová světla

 

Nevím jak se zapojení změní, když na vozidle nejsou přední mlhová světla. Snad spínač zadních mlhovek bude fungovat normálně.

 

 

Zadní mlhová světla

 

 

Spínač výstražných světel

 

Tohle zapojení funguje naprosto přesně všechna čest tomu, který ho vytvořil. Diodu použijte na proudovou zátěž kolem 20A

 

 

Jinak si myslím, že k palubní desce není už co dodat. Pokud by měl někdo nějaký speciální dotaz, rád ho zodpovím. Palubní desky jsou obě stejné, jen u Felicie je na ni namontována kulatá horní část. Prostě jak se stará palubka odmontuje tak se nová namontuje. Rozvod vzduchu je také úplně stejný. Až vyměním ovládání blinkrů a stěračů, tak sem schéma určitě dodám.